Dekorujemy kościół kwiatami i obalamy przesądy

Dekorujemy kościół kwiatami i obalamy przesądy

Napisany 05/07/2017 przez | brak komentarzy

Jak ozdobić kościół? Kalie na ślub czy pogrzeb?

Ślub i przygotowania do niego to wyjątkowy czas dla nowożeńców jak i rodziny.  W tym wszystkim istotne są czasami małe szczegóły. Ważna jest spójność pomiędzy strojami państwa młodych i wystrojem kościoła. Należy pamiętać o tym, aby nie przesadzić z dodatkami, ponieważ kościół w tym najważniejszym dniu jakim jest ślub powinien odzwierciedlać charakter tego miejsca. 

Jeśli chodzi o trendy na 2017 rok dominującym kolorem jest żółty i jego odcienie,  z dodatków najpopularniejszym motywem są kokardy zarówno występujące w strojach jak i w dekoracji. Duże czy małe nieważne jaka wielkość istotne jest nie zapomnieć o tym wdzięcznym i bardzo kobiecym akcencie wystroju.

Niezmiennie w modzie króluje natura, którą można spotkać zarówno w strojach jak i w dekoracji kościoła. Kwiaty polne są bardzo romantycznym akcentem tego dnia należy jednak pamiętać o tym, że pomimo wszystko jest wymagającym akcentem stroju jak i wystroju kościoła.

Dodatki jako uzupełnienie i stworzenie odpowiedniej oprawy tego ważnego dnia jakim jest ślub są bardzo istotne, ale najważniejsze to zachować umiar. Nie zawsze więcej oznacza, że będzie pięknie i elegancko, a przecież o to w tym wszystkim chodzi.

Wracając do tytułu chcemy zaznaczyć, że od kilku lat kalie cieszą się ogromną popularnością, a to dlatego, że coraz częściej stawiamy na prostą elegancję niż zbyteczny przepych. Nawet lilie, które kiedyś były kojarzone tylko z pogrzebami możemy zauważyć w dłoni Panny Młodej. Nikt już nie wierzy w przesądy, że jakoby te kwiaty wróżą młodej parze nieszczęście. Wystarczy zaledwie kilka kwiatów, ozdobna szeroka wstążka i mamy przepiękny, urzekający subtelnością bukiet.

 

 

 

Dodaj komentarz