Savoir vivre na przyjęciu weselnym, czyli o czym należy pamiętać…

Savoir vivre na przyjęciu weselnym, czyli o czym należy pamiętać…

Napisany 23/07/2017 przez | brak komentarzy

Jak usadzić gości przy stole weselnym i nie zwariować?

Jeszcze nie tak dawno główną zasadą panującą przy zajmowaniu przez gości weselnych swoich miejsc była „kto pierwszy ten lepszy” Te czasy już na dobre minęły z korzyścią dla atmosfery i nastroju młodej pary. Współczesne wesela stają się raczej przyjęciami, na których dopracowuje się nawet najdrobniejsze detale i szczegóły. Pomimo zmieniającej się mody, zasady savoir vivre nigdy nie stracą na jakości. Goście przy stole weselnym, ich miejsce i rozplanowanie to jeden z kluczy do udanego wesela.

źródło: slubmarzen.pinger.pl

Aby choć trochę ograniczyć stres związany z rozmieszczeniem gości weselnych, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

  1. Goście przy stole weselnym powinni być usadzani według zasady przeplatania tj. mężczyzna – kobieta – mężczyzna – kobieta itd.
  2. Małżeństwa nie sadzamy obok lecz naprzeciwko siebie.
  3. Narzeczeni siedzą zawsze obok siebie.
  4. Osoby, które mało się znają lub wcale sadzamy zawsze obok siebie.
  5. Nie należy sadzać obok siebie osób, które są w konflikcie ze sobą lub po prostu się nie lubią.

źródło: zszywka.pl

źródło: ohminttobe.blogspot.com

Najbardziej popularną formą rozmieszczenia gości przy stole weselnym jest umieszczenie winietek z imieniem i nazwiskiem danej osoby przy nakryciach. Jest to bardzo fajny akcent, który uzupełnia wystrój stołów i sali. Aby uniknąć zamieszania związanego z szukaniem przez gości swoich miejsc dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie przy wejściu planu całej sali z wypisanymi nazwiskami zaproszonych osób.

Rozmieszczenie stołów należy dostosować do wielkości sali jak również do ilości zaproszonych gości. Stoły okrągłe sprawdzą się w przypadku, gdy dysponujemy dużą salą i zaproszonych zostało dużo gości.

źródło: pinterest.com

Stoły rozmieszczone w kształcie litery E będą dobrym rozwiązaniem, gdy wesele jest z dużą ilością gości, ale nie dysponujemy dużą salą.

źródło: wnetwesele.pl

Stoły rozmieszczone w kształcie litery U sprawdzą się w przypadku średniej wielkości sali oraz, gdy gospodarze, czyli państwo młodzi chcą zintegrować przybyłych gości.

źródło: wnetwesele.pl

Najważniejsze obok niezmiennych zasad to znaleźć „złoty środek” co do usadzania gości weselnych, aby nikt i nic nie zepsuło tego wyjątkowego dnia.

Powodzenia :-)

Dodaj komentarz